Novinky

Informace, které šetří vaši energii

Šetřete svoji energii a přečtěte si užitečné informace, které vám pomohou orientovat se v oblasti energií. Sledujte vývoj trhu elektřiny a plynu.

LP energy - nakazí se virem Covid i ceny energií
Vývoj cen

Nakazí se virem Covid-19 i ceny energií?

Šíření viru Covid-19, tzv. koronaviru, dostalo oficiální titul pandemie, a Česko se spolu se zbytkem světa ponořilo do pochmurné nálady. Zavřená sportoviště, bazény, obchody, kina a divadla dokreslují apokalyptický dojem, navzdory tomu, že v ČR je zatím pouze kolem 1500 potvrzených případů nákazy, povětšinou s lehkým průběhem.

Vláda potlačila život svého obyvatelstva do té míry, že koronavirus nutně dopadne na všechno – na cestování, ekonomiku, existenci zejména malých a velkých podniků… a na ceny. Pojďme se společně podívat, jaké jsou prognózy, pokud jde o ceny energií.

Přečíst celý článek »
LP energy - Kdy zvážit změnu dodavatele elektřiny nebo plynu
Rady a tipy

Kdy zvážit změnu dodavatele elektřiny nebo plynu

Cena energií má velký podíl na celkových nákladech na bydlení. Přestože změna dodavatele energií je v posledních deseti letech naprosto běžný trend, mnoho domácností zbytečně platí více, než by musely. Kdy a za jakých podmínek můžete svého dodavatele změnit? A kdy se to nejvíce vyplatí?

Přečíst celý článek »
LP energy - Ceny elektřiny neustále rostou
Vývoj cen

Ceny elektřiny neustále rostou. Proč? A co s tím?

Ceny elektřiny vytrvale rostou. Ačkoliv největší vlna zdražování přišla na přelomu roku, na březen někteří dodavatelé plánují další zdražení některých produktů. A ani prognózy do budoucnosti o příchodu levné energie nemluví. Jak je to možné, jaké faktory jsou ve hře a jak se s tím vypořádat?

Přečíst celý článek »
LP energy - nejlevnější dodavatel elektřinu a plynu
Rady a tipy

Existuje jeden nejlevnější dodavatel elektřiny a plynu?

Začátek roku 2020 poznamenalo zvyšování cen za elektřinu. Odvíjelo se nejenom od navýšení regulované části ceny, kterou určuje Energetický regulační úřad, ale také od celkově vyšší hladiny cen elektřiny na burze. Dotklo se prakticky všech dodavatelů. Ceny plynu naopak zůstaly na podobné úrovni jako v předchozím roce nebo dokonce klesly. Nicméně – ceníky pro rok 2020 jsou venku. Existuje nějaký nejlevnější dodavatel elektřiny nebo plynu?

Přečíst celý článek »
LP energy - Co se z kalkulačky plynu nedozvíte
Rady a tipy

Co se z kalkulačky plynu nedozvíte

Zvažujete-li změnu dodavatele plynu, hledání výhodné nabídky vás dříve nebo později zavede k některé z kalkulaček cen. Na internetu jich existují celé desítky. Je to ale doopravdy cesta k tomu nalézt ten nejlevější plyn? Jaká je motivace poskytovatelů kalkulaček a s jakými faktory kalkulačky plynu nepočítají?

Přečíst celý článek »