Novinky

Informace, které šetří vaši energii

Šetřete svoji energii a přečtěte si užitečné informace, které vám pomohou orientovat se v oblasti energií. Sledujte vývoj trhu elektřiny a plynu.

LP energy - PRE opět zvyšuje ceny
Dodavatelé energií

Pražská energetika opět zvyšuje ceny

Stejně jako přes loňské léto, i letos v několika etapách dochází ke zvýšení cen u Pražské energetiky (PRE). Podnikatelé mají nové ceny už od 15.5.2019, domácnostem jsou ceny zvyšovány zatím ve dvou etapách, a to od 1.7.2019 a pak od 1.8.2019.

Přečíst celý článek »
LP energy - hlavní vlnu zdražování mají Češi za sebou
Vývoj cen

Hlavní vlnu zdražování energií mají Češi za sebou, očekává se stagnace nebo mírnější růst cen

Hlavní vlnu zdražování elektřiny a plynu způsobenou loňským strmým růstem velkoobchodních cen mají české domácnosti za sebou. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Pokles cen ve zbytku roku ani v roce 2020 ale neočekávají, počítají se stagnací nebo s dalším nárůstem cen, který už by ale měl být mírnější. V posledních měsících zdražili prakticky všichni dodavatelé. Analytici už dříve odhadli, že během roku 2019 mohou některým lidem vzrůst meziročně náklady na energie až o několik tisíc korun ročně.

Přečíst celý článek »
LP energy - Zásoby levné elektřiny docházejí
Vývoj cen

Zásoby levné elektřiny docházejí. Ceny už brzy vyletí až o desetinu, varuje analytik

Ceny elektřiny loni na trzích letěly strmě vzhůru. Odnesly to i peněženky drobných odběratelů, v průměru jim účty vzrostly zhruba o 13 procent. V některých případech, kdy lidem končily několikaleté výhodné kontrakty, to však mohly být i desítky procent. V současnosti jde cena na burzách opět nahoru. „Pokud zákazník přejde ke konkurenci, může se části zdražení vyhnout,“ říká o vývoji cen elektřiny v rozhovoru pro Aktuálně.cz analytik Jiří Gavor.

Přečíst celý článek »