Pražská energetika opět zvyšuje ceny

Stejně jako přes loňské léto, i letos v několika etapách dochází ke zvýšení cen u Pražské energetiky (PRE). Podnikatelé mají nové ceny už od 15.5.2019, domácnostem jsou ceny zvyšovány zatím ve dvou etapách, a to od 1.7.2019 a pak od 1.8.2019.
LP energy - PRE opět zvyšuje ceny

Dle zákona má samozřejmě každý zákazník možnost od smlouvy odstoupit, ale musí tak učinit alespoň 10 dnů před plánovanou změnou. A změna se v tomto případě rozhodně vyplatí – dle typu produktu zvyšuje PRE podnikatelům ceny přes 1 900 Kč/MWh u řad PRE PROUD AKTIV a UNIVERSAL, postupně v podobném duchu zdražuje i nejzákladnější ceník u řady AKTIV, tam zatím především pro zákazníky s dvoutarifními sazbami.

U mnoha velkých a významných dodavatelů se ovšem běžně pohybujeme v nabídkách kolem 1 550 Kč/MWh a v některých akčních cenících je stále možné si zafixovat na 2 roky cenu pod 1 500 Kč/MWh!

Domácnostem je cena navýšena na 1 594 Kč/MWh či 1 631 Kč/MWh u PRE PROUD KOMFORT a UNIVERSAL, to v nejběžnější sazbě D02d. Ostatní sazby se od této ceny odvíjejí. U vícero dodavatelů lze smluvit ceny i pod 1 400 Kč/MWh a mít jistotu jejich dalšího nezvyšovaní po dobu dalších 12-36 měsíců, dle preferencí zákazníka.

Jelikož je stoupající tendence cen dlouhodobou záležitostí, očekává se mírné zvyšování ceníkových cen i u dalších dodavatelů, kteří na nárůst cen zatím nereagovali. Právě fixace těchto zatím nezdražených cen je ideálním nástrojem pro úsporu na nejbližší roky.

Přesto, pokud se někdo nechce vázat a mít volné ruce, máme i několik možností výhodnějších dodavatelů při smlouvě na dobu neurčitou.

Rádi vám připravíme nabídku dle vašich preferencí, stačí zavolat nebo napsat.

LP energy s.r.o.

V energetice se pohybujeme víc jak 10 let. Sledujeme pro vás aktuální situaci na trhu a přinášíme důležité informace a tipy, jak mít účty za elektřinu a plyn pod kontrolou.

Přihlašte se k odběru novinek, ať vám nic neunikne

Kliknutím na tlačítko „PŘIHLÁSIT SE“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR.