Proč jsou klasické srovnávače energií (takřka) k ničemu?

Používáte kalkulátory na porovnání cen elektřiny a plynu? Ať už na ERU nebo na portálech soukromých subjektů? Asi by bylo dobré vědět, proč žádný takový kalkulátor u nás nenajdete.
LP energy - Proč jsou klasické srovnávače energií takřka k ničemu

1) Ceny v kalkulátorech zpravidla vychází z tzv. základních ceníků zveřejněných na webech dodavatelů dle jejich zákonné povinnosti. Průběžně však nejsou nijak aktualizovány a vůbec nereflektují to, že dle situace na trhu drtivá většina dodavatelů už od začátku roku nabízí akviziční ceníky, zvýhodněné ceníky, individuální ceny apod. Spousty z nich jsou i neveřejné a mají je k dispozici obchodní zástupci, ať už interní nebo obchodní partneři.

Jako my – MY O TĚCHTO PRODUKTECH VÍME A RÁDI VÁM JE POSKYTNEME.

2) V kalkulátorech obvykle chybí stěžejní informace – PLATNOST CEN. Všimněte si, jaké skvělé nabídky se ukazují, jako ty nejnižší. Ale k čemu je dobrá fantastická cena, kterou si zasmluvním třeba v srpnu, při tříměsíční výpovědní lhůtě mi naběhne v prosinci a 1. ledna se mi změní? V dnešní době stoupajících cen je naopak chytré zvolit i vyšší cenu s tříletou fixací, než nižší s jistotou třeba jen na rok. Pokud je samozřejmě člověk schopen přemýšlet trochu dlouhodobě. Ale i dvouletá fixace ceny se dnes jeví jako rozumný kompromis.

3) To že je tu velká pravděpodobnost z(ne)výhodňování některých dodavatelů dle spolupráce s daným soukromým subjektem, nechme spíše jako poznámku pod čarou.My dokážeme přes messenger nebo přes email poslat 3-5 nejzajímavějších nabídek, o kterých nyní víme a sami si porovnejte, zda-li si dokážete zajistit lepší. Nebo nechte rovnou všechno na nás. Našim zákazníkům šetříme nejen nervy a peníze, ale také čas.

LP energy s.r.o.

V energetice se pohybujeme víc jak 10 let. Sledujeme pro vás aktuální situaci na trhu a přinášíme důležité informace a tipy, jak mít účty za elektřinu a plyn pod kontrolou.

Přihlašte se k odběru novinek, ať vám nic neunikne

Kliknutím na tlačítko „PŘIHLÁSIT SE“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR.